Згідно з прогнозами McKinsey & Co., до 2030 року жінки в США керуватимуть активами на суму $34 трлн, що складе близько 38% від усіх інвестиційних активів. Це майже вдвічі більше, ніж у 2023 році, і відображає суттєві зміни в розподілі фінансових ресурсів, повідомляє Bloomberg. Основними факторами цього зростання є демографічні та соціальні зміни. Жінки, як правило, живуть довше за чоловіків, що дозволяє їм успадковувати сімейні капітали.
Крім того, дедалі більше жінок стають успішними професіоналами, що сприяє зростанню їхніх власних доходів. Цей процес посилюється завдяки тому, що жінки все частіше обіймають керівні посади в компаніях і стають фінансовими лідерами в сім’ях.
Згідно з даними компанії Julius Baer, що займається управлінням капіталом, у 2023 році частка жінок з надвисоким добробутом (власники активів від $30 млн) зросла до 11%, порівняно з 6,5% у 2010 році.
З точки зору історії, ці зміни виглядають революційними. Ще 50 років тому жінки в США не могли самостійно відкрити банківський рахунок чи оформити кредитну картку.
Нині серед найбагатших людей світу налічується не менше 62 жінок-мільярдерів, які володіють близько 11% усіх статків, що фіксуються в Bloomberg Billionaires Index. Проте, незважаючи на значний прогрес, жінки досі заробляють в середньому лише 84% від доходів чоловіків і займають лише 12% вищих керівних посад у публічних компаніях.
Дослідження Fidelity “Жінки та інвестиції у 2024 році” показало, що 71% жінок заявили про володіння акціями, тоді як серед чоловіків цей показник становить 80%. Однак це вищий рівень, ніж у 2023 році (60%) та 2018 році (44%).
Відповідно до даних Fidelity, жінки частіше, ніж чоловіки, описують свій підхід до інвестування як “консервативний”, і понад 70% бажають почати інвестувати свої заощадження раніше.
“Жінки чудово накопичують заощадження, але вони так наполегливо працюють, щоб заробити ці гроші, що не хочуть ризикувати ними”, — зазначає Райан Вікторін, віцепрезидент та фінансовий консультант Fidelity. “Хоча це може здатися правильним підходом, насправді така поведінка лише поглиблює розрив у добробуті”.
Очікується, що роль жінок у світовій економіці буде продовжувати зростати. За даними McKinsey, в Західній Європі жінки наразі володіють близько третиною всіх активів, що знаходяться під управлінням — близько 4,6 трлн євро ($4,85 трлн). Прогнозується, що до 2030 року цей показник збільшиться до 45%.
Згідно з прогнозами, активи жінок щорічно зростатимуть на 8,1%, порівняно з 2,7% у чоловіків. Це дасть їм змогу досягти рівноправності з чоловіками до початку 2030-х років.