Федеральний резервний банк Міннеаполіса опублікував статтю, в якій йдеться про перманентний первинний дефіцит. У документі зазначається, що біткоїн є перешкодою для ефективної реалізації цього економічного концепту, тому пропонується або заборонити, або обкласти податком цей цифровий актив, повідомляє Incrypted. Перманентний первинний дефіцит означає постійне перевищення витрат бюджету над доходами.
Згідно з даними USA Debt Clock, державний борг США становить $35,77 трлн, що робить інвестиції в казначейські облігації (T-bonds) більш привабливими. Первинний дефіцит країни складає близько $2 трлн.
«У економіці з неповними ринками і споживачами, які не схильні до ризику, ми вважаємо, що уряд може реалізувати постійний первинний дефіцит, використовуючи номінальний борг та безперервні ланцюги Маркова для підтримання дефіциту і виплат борговим утримувачам», — йдеться в статті Федерального резервного банку.
Однак експерти стверджують, що цей підхід не працює в умовах наявності «безризикових цінних паперів», до яких належить і біткоїн. Це створює «пастку збалансованого бюджету», яка ускладнює реалізацію політики підтримання постійного первинного дефіциту, змушуючи уряд балансувати бюджет.
«Юридична заборона на біткоїн може відновити унікальну реалізацію постійного первинного дефіциту, як і податок на біткоїн за певною ставкою», — вказується в документі.
Автори статті вважають, що біткоїн належить до приватних активів, які можуть призвести до утворення так званої бульбашки, що створює певні складнощі для економічного прогнозування. При цьому, на їхню думку, податок має бути «досить великим», щоб уникнути прямої заборони на використання біткоїна.