Статті

Які інвестиційні стратегії радили торік, і як змінюються рекомендації зараз

Стабільний дохід на фондовому ринку можна забезпечити через пасивні інвестиції, а не самостійний вибір акцій. Про це заявив фінансовий радник Микита Гуппал під час конференції «Жити на відсотки». Він рекомендує звертати увагу на фонди з найбільшим потенціалом зростання у майбутньому. На думку експерта, приватним інвесторам краще обирати пасивні стратегії, адже багато хто не володіє достатніми знаннями для аналізу окремих акцій.

«На минулорічній конференції я запропонував базовий портфель: ETF на S&P 500, технологічний сектор та золото як захисний актив. Часто люди визнають, що це очевидно, але при цьому не купують ці активи. Наприклад, за рік ETF на технології зріс на 40%», — зазначив Гуппал.

Наступного року радник рекомендує американські ETF, орієнтовані на інфраструктурний та фінансовий сектори, які, на його думку, можуть отримати додатковий імпульс для зростання.

Основною проблемою новачків Гуппал вважає вплив фінансових блогерів. На його думку, інформація, яку вони надають, часто низької якості.

«Людям цікаві обіцянки швидких прибутків. Наприклад, якщо говорити про інвестування $50 щомісяця з перспективою заробити мільйон за два роки, це звучить привабливо, хоча й нереально. Насправді, інвестуючи $100 щомісяця, з урахуванням складного відсотка, можна досягти $1 млн за 47 років. Але якщо врахувати 3% інфляції, то на той час це буде еквівалентно значно меншій сумі, і знадобиться вже 57 років», — пояснює експерт.

Через це багато інвесторів звертаються до блогерів, які пропонують агресивні портфелі, замість того, щоб обрати стабільні та перевірені стратегії.