Статті

JPMorgan подає до суду на клієнтів, які скористалися збоєм банкоматів для отримання грошей

Американський банківський гігант JPMorgan Chase розпочав судові процеси проти клієнтів, які нібито незаконно зняли тисячі доларів з банкоматів через технічний збій. Про це повідомляє CNBC. У понеділок банк подав позови до трьох федеральних судів проти осіб, що зняли великі суми під час так званого «багу нескінченних грошей», який став популярним на TikTok та інших соцмережах наприкінці серпня.

У справі, що розглядається в Х’юстоні, фігурує чоловік, який заборгував банку $290 939 після того, як його спільник вніс підроблений чек на $335 тисяч у банкомат, повідомляє банк.

«29 серпня 2024 року чоловік у масці вніс чек на $335 000 на рахунок відповідача в Chase. Після цього відповідач почав знімати неправомірно отримані кошти», — йдеться в заяві банку.

JPMorgan, найбільший банк США, розслідує тисячі випадків, пов’язаних із цим збоєм, хоча загальні втрати поки що не розголошують.

Попри розвиток цифрових платіжних систем, паперові чеки залишаються вразливим місцем, що призвело до втрат на $26,6 млрд у 2023 році, згідно з Глобальним звітом про фінансові злочини від Nasdaq.

Епізод з «багом нескінченних грошей» показує ризики, що можуть виникати в банківських системах через вплив соціальних мереж.

Наприкінці серпня користувачі соцмереж почали публікувати відео, де вони знімають великі суми грошей з банкоматів Chase одразу після внесення підроблених чеків.

Зазвичай банки дозволяють доступ до частини суми чека до його повної обробки, яка займає кілька днів. JPMorgan повідомляє, що закрив цю вразливість через кілька днів після її виявлення.

Інші позови, подані в судах Маямі та Центрального округу Каліфорнії, стосуються клієнтів, які заборгували банку від $80 000 до $141 000.

Більшість випадків, що розслідує банк, пов’язані з меншими сумами, за словами джерел, обізнаних із ситуацією, які побажали залишитися анонімними.

За даними JPMorgan, його служба безпеки зверталася до підозрюваних у шахрайстві з чеками, але не отримала компенсації за фальшиві чеки, що є порушенням договору про депозит. Банк вимагає повернення коштів із відсотками, комісіями за овердрафт, витратами на адвокатів і, в деяких випадках, додатковими штрафами.