Україна офіційно погодила угоду про реструктуризацію державних єврооблігацій і гарантованих єврооблігацій Укравтодору на загальну суму $20,47 млрд (або $24,3 млрд з урахуванням капіталізованих відсотків). Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Основні моменти:
- Голосування: 97,38% власників єврооблігацій підтримали угоду, що перевищує необхідний поріг у дві третини голосів. Кожна серія єврооблігацій отримала більше 95% підтримки.
- Умови угоди:
- Зниження вартості боргу: Номінальне зниження вартості держборгу на 37%, що скорочує обсяг боргу України на понад $8,5 млрд.
- Зменшення боргових платежів: Зменшення боргових платежів на $11,4 млрд протягом періоду дії програми МВФ та на $22,75 млрд до 2033 року.
- Термін обігу: Середній термін обігу єврооблігацій буде подовжено майже на 4 роки.
- Результати: Реструктуризація зовнішнього комерційного державного боргу України була завершена менш ніж за 5 місяців, незважаючи на складності через війну і велику кількість серій єврооблігацій.
- Списання боргу: Угода забезпечує найбільше списання боргу за чистою приведеною вартістю з 2012 року — приблизно 60% для суверенних емітентів.
Передісторія:
- В серпні 2022 року Україна домовилася про відстрочку погашення та виплати відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій на загальну суму $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.
- До липня 2024 року підлягали погашенню три випуски єврооблігацій на суму понад $3 млрд.
- 17 червня Лондонська фондова біржа оприлюднила перший раунд діалогу Мінфіну з комітетом кредиторів, а 22 липня Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій.
Ця угода дозволяє Україні зменшити борговий тягар, забезпечити фінансову стабільність і підтримувати обороноздатність країни в умовах продовження війни.